شماره : 1796
22 / 7 / 1400 - 22:37

وزیر جهاد کشاورزی:؛

زمین‌های کشاورزی صاحب سند می‌شوند

ساداتی نژاد از سنددار شدن زمین های کشاورزی خبر داد.؛

به گزارش روژآوا ؛ سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی گفت : مالکیت هویت آور است؛ کشاورزی که سند ندارد و می‌خواهد تسهیلات اخذ کند باید یک کارمندی را به همراه خود ببرد تا ضمانتش را بکند؛ این نشان می‌دهد که حوزه کشاورزی ما حتی برای یک تسهیلات گرفتن گرفتار است.

وی اظهار کرد: در دولت سیزدهم به طور کامل زمین‌های کشاورزی صاحب سند خواهند شد.
ساداتی نژاد افزود: کشاورز فقط تولیدکننده نیست، کشاورز امروز ضامن قدرت برای کشور است.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1796 توسط rozhava و در روز پنجشنبه 22 مهر 1400 ساعت 22:37:24
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1793
22 / 7 / 1400 - 22:29

ارزش واقعی یارانه چقدر است؟

با کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت دلار ، ارزش یارانه به ۱۷۰۰ تومان رسیده است.؛

به گزارش روژآوا ؛ در شروع هدفمندی یارانه‌ها و آغاز توزیع یارانه‌های ۴۵ هزار تومانی ارزش یک دلار هزار تومان بود. اکنون قیمت دلار صرافی ملی به بیش از ۲۶ هزار تومان رسیده

همین کاهش ارزش پول ملی باعث شده که ارزش واقعی یارانه به ۱۷۰۰ تومان برسد. به همین دلیل است که قدرت خرید این یارانه به شدت پایین به نظر می‌رسد

این درحالیست که اگر قرار بود یارانه نقدی نیز به مانند دلار یا حداقل به اندازه رشد دلار افزایش یابد اکنون یارانه‌های ۴۵ هزار تومانی باید به رقمی حدود ۱٫۲ میلیون تومان می‌رسید.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1793 توسط rozhava و در روز ساعت 22:29:46
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1789
22 / 7 / 1400 - 20:59

مدارس از نیمه آبان حضوری می‌شوند

کاظمی گفت: مدارس از نیمه دوم آبان به‌ صورت حضوری بازگشایی می‌شود؛

به گزارش روژآوا ؛ علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: با واکسینه شدن حدود ۶۰درصد از دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸سال، مدارس از نیمه دوم آبان به صورت حضوری بازگشایی می‌شود.

وی اظهار کرد: فعالیت دانش آموزان به صورت حضوری را از نیمه دوم آبان ماه به صورت رسمی آغاز می‌کنیم.

کاظمی افزود: با توجه به شرایط مناطق مختلف کشور و وضعیت رنگ‌بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، شرایط بازگشایی مدارس فراهم می‌شود.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1789 توسط rozhava و در روز ساعت 20:59:44
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1785
22 / 7 / 1400 - 8:12

هشدار پلیس فتا در خصوص اپلیکیشن شاد

پلیس فتا در اطلاعیه ای از شهروندان خواست مولظب کلاهبرداران با عنوان پشتیبان برنامه شاد باشند.؛

به گزارش روژآوا ؛ سروان “محسن نادی” رئیس پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ایلام گفت: مجرمین سایبری با ارسال پیام برای شهروندان بخصوص فرهنگیان، خود را پشتیبان اپلیکیشن شاد معرفی نموده و در ادامه به بهانه‌های مختلف از جمله؛ “اکانت شما بر روی گوشی فرد دیگری فعال می باشد” و یا اینکه “جهت پیشگیری از، از دسترس خارج شدن اکانت شما” از فرد قربانی درخواست می کند کد ارسال شده را در اختیار وی قرار دهد که انجام این کار باعث ایجاد دسترسی فرد کلاهبردار به اکانت اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی شهروندان شده و اکانت مربوطه از دسترس شهروندان خارج می‌گردد.:

وی افزود: شهروندان هیچ گونه اطلاعات و رمز را بصورت تلفنی در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند و حتما تایید دو مرحله ای اکانت شبکه‌های اجتماعی خود را فعال کنند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1785 توسط rozhava و در روز ساعت 08:12:05
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1782
22 / 7 / 1400 - 8:00

عشقی رئیس بورس شد

«مجید عشقی» رئیس سازمان بورس شد.؛

به گزارش روژآوا ؛ اعضای شورای عالی بورس ضمن تقدیر از تلاش‌های «محمدعلی دهقان دهنوی»، به اتفاق آراء «مجید عشقی» را بعنوان رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب کردند.

عشقی قائم مقامی بورس کالا و مشاور ارشد مدیر عامل بورس کالا را در کارنامه خود دارد.

او همچنین در شرکت‌های تامین سرمایه لوتوس پارسیان و سرمایه‌گذاری نور دنا عضو هیأت مدیره بوده و بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در بورس را دارد.

به دنبال پذیرش استعفای «حسن قالیباف اصل»، رییس سابق سازمان بورس در تاریخ هفتم بهمن ماه سال گذشته، «محمدعلی دهقان دهنوی» معاون وزیر سابق اقتصاد و دارایی به عنوان سکاندار این سازمان انتخاب شده بود.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1782 توسط rozhava و در روز ساعت 08:00:12
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1779
22 / 7 / 1400 - 7:54

بازرسان خانه مطبوعات ایلام انتخاب شدند

«عبدالرضا محمدی»  و «مجتبی قیطاسی» به عنوان بازرسان خانه مطبوعات استان انتخاب شدند. ؛

به گزارش روژآوا ؛ انتخابات بازرسان خانه مطبوعات و رسانه‌های به صورت الکترونیکی برگزار شد.

با آرای اعضای خانه  مطبوعات ، «عبدالرضا محمدی» مدیرمسئول پایگاه خبری ایلام رسانه و «مجتبی قیطاسی»  مدیرمسئول پایگاه خبری هاوار زاگرس به عنوان بازرسان اصلی و «سمیه میری» خبرنگار سفیر ایلام به عنوان علی البدل انتخاب شدند.

بازرسان خانه مطبوعات بصورت سالیانه انتخاب می‌شوند.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1779 توسط rozhava و در روز ساعت 07:54:37
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1776
22 / 7 / 1400 - 7:47

نگرانی جهانی از همگرایی سه ویروس مرگبار

ویروس شناسان به همگرایی احتمالی ویروس‌های تنفسی آنفلوانزا، کرونا و سنسیتیال تنفسی در زمستان سال جاری با نگرانی می‌نگرند.؛

به گزارش روژآوا ؛ استفاده گسترده از ماسک‌ به عنوان راهکاری در برابر شیوع ویروس کرونا در سال گذشته، شیوع ویروس‌های فصلی دیگر را کاهش داد اما ویروس شناسان به همگرایی احتمالی ویروس‌های تنفسی آنفلوانزا، کرونا و سنسیتیال تنفسی در زمستان سال جاری با نگرانی می‌نگرند.

آغاز برنامه‌های واکسیناسیون علیه آنفلوانزا در گروه‌های آسیب‌پذیر، هشدار اصلی و رعایت حداکثری اقدامات بهداشتی فردی به منظور به حداقل رساندن سرایت بیماری، توصیه اصلی کارشناسان اسپانیایی‌است.

طبق مقاله ای که در مجله پزشکی بریتانیا (British Medical Journal) منتشر شده است، کارشناسان پیرامون «هم‌افزایی» بین ویروس‌های تنفسی و خطر افزایش شیوع ویروس کرونا نیز هشدار داده اند. کارشناسان ضمن هشدار از این «ترکیب سه‌گانه کشنده» بر لزوم اتخاذ برنامه ای جامع در برابر این تلاقی ویروس‌های تنفسی با کرونا تاکید کرده اند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1776 توسط rozhava و در روز ساعت 07:47:07
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1773
22 / 7 / 1400 - 7:42

از سوی فدارسیون صورت گرفت؛؛

دعوت 5 ورزشکار ایلامی به تیم‌ملی تیراندازی

فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران ۵ ورزشکار ایلامی را به اردوی تیم ملی دعوت کرد.؛

به گزارش روژآوا ؛ از سوی فدراسیون فدراسیون تیراندازی، آقایان پوریان نوروزیان، محمد حسین کریمی، پارسا امیدیان و خانم آرمینا صادقیان در رشته تفنگ و آقای جواد فروغی در رشته تپانجه به اردوی تیم ملی دعوت شدند. ا

ین اردو‌ها در رشته تپانچه زیر نظر آقای نجفی و خانم خدابنده‌لو و در رشته تفنگ زیر نظر آقای حسین باقری جهت حضور پرقدرت تیراندازان ما در رقابت‌های آسیایی ۲۰۲۲ انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ جواد فروغی دارنده طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز که تمرینات خود را زیر نظر نجفی از شهریور سال جاری آغاز نموده، قرار است در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی که از تاریخ ۱۲ الی ۱۹ آبان در کشور لهستان برگزار می‌شود، حضور پر رنگی داشته باشند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1773 توسط rozhava و در روز ساعت 07:42:51
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1771
22 / 7 / 1400 - 7:38

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام:؛

72 درصد جمعیت هدف استان واکسینه شدند

صادقی‌فر گفت: بیش از 72 درصد حمعیت 12 سال به بالای استان علیه ویروس کرونا واکسیناسیون شده اند.؛

به گزارش روژآوا ؛ جمیل صادقی‌فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بیش از ۷۲ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان تاکنون حداقل یک دُز واکسن را دریافت کرده اند.ا

وی اظهار کرد: تا روز گذشته بیش از ۵۰۰ هزار دُز واکسن در استان تزریق شده که ۳۴۰ هزار دُز واکسن کرونا در مرحله اول روزانه و ۱۶۰ هزار دُز نیز در مرحله دوم روزانه در سطح استان تزریق شده است.

صادقی‌فر در خصوص واکسن جمعیت دانش آموزی نیز افزود: بیش از ۶۰ درصد جمعیت دانش آموزی سنین ۱۲ تا ۱۸ سال نیز در استان یک دُز واکسن دریافت کرده اند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1771 توسط rozhava و در روز ساعت 07:38:35
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1768
12 / 7 / 1400 - 9:11

معاون سلامت سپاه امیرالمؤمنین (ع):؛

نیروهای مسلح با تمام توان در خدمت زائرین بودند/ ارائه ۳۷ هزار خدمت بهداشتی و درمانی

سرهنگ پاسدار علی‌محمدی گفت: بهداشت و درمان نیروهای مسلح استان ایلام با تمام توان و تجهیزات در خدمت زائرین اباعبدالله الحسین (ع) بودند.؛

سرهنگ غلامرضا علی‌محمدی معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه ایمرالمؤمنین (ع) ایلام در گفتگو با خبرنگار روژآوا در خصوص خدمات درمانی در پایانه مرزی مهران گفت: نیروهای مسلح استان ایلام همواره در تمام امورات که نیاز بوده در کنار سازمان‌ها و نهادهای دولتی قرار گرفته و از توان خود جهت حل مشکلات و موضوعات مختلف استفاده کرده است.

وی افزود: با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی این پیش‌بینی وجود داشت علی‌رغم محدودیت های احتمالی مردم کماکان به سوی مرزها به ویژه مرز مهران گسیل شده و این امر می توانست مشکلاتی را در حوزه کرونا و پیک های بعدی به وجود بیاورد.

رئیس شورای هماهنگی بهداشت و درمان نیروهای مسلح ایلام اظهار کرد: سپاه بعنوان هماهنگ کننده نیروهای مسلح استان در حوزه بهداشت و درمان ، از ماه ها قبل از این ایام ستاد ویژه‌ای در شورای هماهنگی تشکیل و تمام سناریوهای احتمالی بررسی شد.

معاون سلامت سپاه امیرالمؤمنین (ع) ادامه داد: در روزهای منتهی به اربعین حسینی با توجه به اینکه وزارت بهداشت به شدت درگیر مقابله با ویروس کرونا بوده و لذا با درخواست دانشگاه علوم پزشکی ایلام امدادرسانی و درمان بیماران احتمالی زوال در پایانه مرزی مهران به نیروهای مسلح استان سپرده شد

علی‌محمدی تصریح کرد: با توجه به اینکه نیروهای مسلح استان نیز به نوعی درگیر امر مقابله با کرونا بوده و در حوزه های مختلف اعم از واکسیناسیون را بستری موقت بیماران در حال فعالیت بودند میطلبید طوری برنامه‌ریزی شود تا در چند جبهه با هم کار شود.

وی اضافه کرد: معاونت سلامت دفاع زیستی سپاه امیرالمومنین علیه السلام به عنوان رئیس شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح در استان ایلام تمام تلاش خود را به کار گرفت تا ضمن جلوگیری از کارهای جزیره‌ای، نهایت استفاده از توان درمانی نیروها در امر کمک رسانی به زوار اباعبدالله الحسین انجام گیرد.

این مقام مسئول بیان داشت: پس از بررسی تمام جوانب کار توسط کارشناسان در نهایت یک بیمارستان صیاد با تمام تجهیزات استاندارد اعم از بخش‌های اورژانس بستری اتاق عمل آزمایشگاه رادیولوژی سونوگرافی و غیره توسط نیروی زمینی سپاه و مرکز بهداری شمال غرب کشور در پایانه مرزی مهران مستقر شد.ه

سرهنگ پاسدار علی‌محمدی گفت: همچنین ارتش جمهوری اسلامی نیز یک درمانگاه صحرایی و نقاهتگاه ویژه بیماران کرونایی با تجهیزات لازم به مرز مهران اعزام نمود.

رئیس شورای هماهنگی بهداشت و درمان نیروهای مسلح ایلام افزود: معاونت سلامت سپاه ایلام نیز علاوه بر پشتیبانی از همکاران اعزامی ، یک سامانه سیار اورژانس را جهت مداوای زوار اباعبدالله الحسین در پایانه مرزی مهران مستقر نمود.

وی بیان کرد: نیروهای مسلح جمعاً با ۸۲ تخت بستری ، ۱۲ پزشک عمومی و متخصص شامل متخصص داخلی، عفونی، بیهوشی، و غیره و بیش از ۹۰ کادر درمان و پشتیبانی و تجهیزات امدادی لازم ، با تمام توان در خدمت زائرین عزیز بوده و از هیچ خدمتی فروگذار نبوده و در این ایام بیش از ۳۷ هزار نفر از خدمات بهداشتی و درمانی این مجموعه استفاده نمودند.

معاون سلامت سپاه ایلام اضافه کرد: موضوع مهمی که باید مورد توجه قرار می‌گرفت ورود زوار به کشور و احتمال آلودگی به ویروس کرونا بود که نیروهای مسلح در این امر مهم نیز در کنار مرکز بهداشت استان قرار گرفتند.

علی‌محمدی تصریح داشت: ۵۰ گیت بازرسی جهت تب سنجی، غربالگری و نمونه گیری کووید ۱۹ از زائران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و نیروهای مسلح ایجاد شد تا بیماران کرونایی را شناسایی و اقدامات لازم جهت جلوگیری از ایجاد پیج جدید به عمل آید.

رئیس شورای هماهنگی بهداشت و درمان نیروهای مسلح استان ایلام در پایان از همکاری همه عزیزان اعم از ارتش، نیروی انتظامی، بسیج جامعه پزشکی و موسسات درمانی بسیج ، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی و سایر عزیزانی که در این امر مهم ورود کرده و اجازه آسیب به زوار را ندادند تقدیر و تشکر نمود و اعلام داشت در هر مأموریتی که نیاز باشد کماکان در خدمت مردم خواهند بود.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1768 توسط rozhava و در روز دوشنبه 12 مهر 1400 ساعت 09:11:44
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر