شماره : 2102
۴ / ۶ / ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴

شبکه بانکی در خدمت زوار اربعین

مدیر شعب بانک‌های استان ایلام از آمادگی کامل شبکه بانکی ایلام برای خدمات رسانی به زوار اربعین خبر داد و گفت: باجه‌های شبانه روزی در مسیر زائران اربعین راه اندازی می‌شود.؛

به گزارش روژآوا به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام ؛ طالب یاسمی مدیریت شعب بانک‌های استان ایلام در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های ایلام گفت: میز خدمات در شعب بانک‌های استان برای خدمات رسانی به مراجعین برپا شده است.

وی افزود: تمامی بانک‌های استان برای برگزاری مراسم اربعین از آمادگی کامل برخوردار هستند و خدمات مختلف بانکی طی ایام به صورت شبانه روزی به زوار ارائه می‌شود.

مدیریت شعب بانک‌های ایلام تصریح کرد: تجهیز و راه اندازی خودپردازها در مسیر تردد زائران، راه اندازی باجه‌های شبانه روزی و خودپردازهای سیار از دیگر اقدامات شبکه بانکی استان برای خدمات رسانی به زوار اربعین است.

یاسمی بیان کرد: تمامی بانک‌های استان برای تامین اسکناس خودپردازها نیز آمادگی کامل دارند و در مجموع شبکه بانکی استان برای ارائه خدمات بانکی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد شد.

سرپرست شعب بانک ملی استان گفت: تمامی تلاش شبکه بانکی استان ایلام این است که موضوع نقدینگی طی ایام اربعین در شعب، باجه‌های شبانه روزی و خودپردازها تامین شود.

مدیر شعب بانک‌های استان ایلام با اشاره به اینکه بانک ملی به عنوان اداره معین شهرستان ملکشاهی در ایام اربعین شناخته شده است، افزود: پیرو تاکیدات استاندار ایلام، شعب بانک ملی آماده کمک به این شهرستان برای خدمات رسانی به زوار اربعین است.

وی افزود: ۱۷۰ هزار میلیارد ریال منابع بانکی استان است که ۱۹۱ هزار میلیارد ریال نیز میزان مصارف بانک‌های استان بوده است، ایلام یکی پرمصرف‌ترین استان‌های کشور در زمینه منابع بانکی است.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 2102 توسط rozhava و در روز جمعه ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴:۰۸
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2099
۴ / ۶ / ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶

فرماندار ملکشاهی عنوان کرد؛؛

ملکشاهی آماده پذیرایی از زائرین اربعین

غلامی با اعلام آمادگی مردم جهت خدمت به زائرین اربعین ، از دستکاه‌ها اجرایی جهت کمک به مردم درخواست مساعدت کرد. ؛

به گزارش روژآوا ؛ « فلاح غلامی» فرماندار ملکشاهی با اشاره به اینکه ملکشاهی آماده پذیرایی از زوار اربعین است، گفت: دستگاه های اجرایی از جمله امور اقتصاد و دارایی، مالیاتی و بانک ها به شهرستان برای خدمات رسانی به زوار کمک کنند.

وی افزود: این شهرستان در مسیر اصلی تردد زوار اربعین حسینی قرار دارد و قطعا با توجه به تردد زائران در سال های گذشته، امسال هم شاهد حضور زوار از مسیر ملکشاهی به مهران خواهیم بود.

غلامی با اشاره به گرمای هوا طی زمان اربعین، افزود: با توجه به گرمای هوا تمام اماکن مذهبی و ورزشی شهرستان برای اسکان و پذیرایی از زوار آماده سازی شده است.

فرماندار ملکشاهی بیان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی استان از جمله دستگاه های زیرمجموعه وزارت اقتصاد و دارایی برای افزایش خدمات رسانی به شهرستان ملکشاهی کمک کنند.

وی افزود: نیازهای اصلی شهرستان امکانات سرمایشی و آب آشامیدنی برای زوار اربعین است که انتظار است دستگاه های زیرمجموعه وزارت اقتصاد و دارایی در این زمینه شهرستان را یاری و کمک کنند.

غلامی بیان کرد: موکب هایی در شهرستان ملکشاهی برپا می شود و در این زمینه نیز مردم و مسئولان پای کار هستند تا خدمات رسانی مطلوب به زوار اربعین صورت گیرد.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 2099 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۱:۰۶:۳۷
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2096
۴ / ۶ / ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰

مدیرکل غله ایلام:؛

اختصاص ۵هزار تن اقلام ضروری به موکب‌ها در ایلام

نادری گفت: پنج هزار تن سهمیه اقلام ضروری ایستگاه‌های صلواتی برای اربعین امسال تامین شد.؛

به گزارش روژآوا ؛ «هوشنگ نادری» مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گفت: پنج هزار و ۴۶۶ تن اقلام ضروری ایستگاه‌های صلواتی و آشپزخانه‌ها شامل برنج، آرد و شکر تامین شده است.

وی افزود: برای اربعین امسال ۲ هزار و ۲۰۴ تن مقدار سهمیه آرد استان ایلام در نظر گرفته شده است که بین نانوایی‌های ثابت و واحدهای پخت نان سیار مستقر در ایستگاه‌های صلواتی توزیع می‌شود.

مدیرکل غله ایلام اظهار کرد: میزان سهمیه برنج اربعین استان ایلام را سه هزار و ۹۶ تن و مقدار شکر را ۱۶۶ تن عنوان کرد که به آشپزخانه‌ها و ایستگاه‌های صلواتی داده می‌شود.

نادری بیان داشت: آرد و شکر و ۳۰ درصد از برنج سهیمه اربعین در استان موجود است و مابقی برنج مورد نیاز نیز از دیگر استان‌های کشور در حال تهیه و تامین است.

وی اظهار داشت: این سهمیه‌ها جدا از مصرف روتین و روزانه مردم استان ایلام بوده و هیچ اختلالی در روند توزیع مصرف روزانه مردم استان ایجاد نخواهد شد.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 2096 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۱:۰۰:۴۰
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2093
۴ / ۶ / ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴

وزیر کشور:؛

گذرنامه در مرز تمدید نمی‌شود

وحیدی گفت: تمدید گذرنامه‌ها در مرز صورت نمی‌گیرد.؛

به گزارش روژآوا ؛ «احمد وحیدی» وزیر کشور گفت: در خصوص تمدید گذرنامه‌های منقضی با دولت عراق مشغول مذاکره ایم، اما کار تمدید گذرنامه در مرزها، با توجه به شلوغی آن، امکان پذیر نیست.

وی همچنین از زائران خواست سفر خود را مدیریت کنند و تا یکی دو روز مانده به اربعین برگردند.

وزیر کشور در توصیه دیگر به زائرین بیان داشت: سیم کارت‌های عراقی که در ایران و مرز‌های کشورمان فروخته می‌شود، اعتبار ندارند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 2093 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۰:۵۴:۰۹
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2088
۴ / ۶ / ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸

تمهیدات اورژانس برای اربعین حسینی

رئیس سازمان اورژانس کشور آخرین تمهیدات وزارت بهداشت حهت رفاه زائرین اربعین را تشریح کرد.؛

به گزارش روژآوا ؛ جعفر میعادفر، رئیس اورژانس کشور در هصوص آخرین وضعیت و تمهیدات جهت زائران اربعین حسینی گفت: زائران اربعین باید حتما دو دوز واکسن کرونا را تزریق کنند و اگر شش ماه از نوبت قبلی تلقیح واکسن آنها گذشته حتما باید دوز یاد آور را تزریق کنند.

وی افزود : در مرز مهران ۱۵۰ دستگاه آمبولانس، ۱۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی را آماده و عملیاتی کردیم.

میعادفر بیان داشت: بیمارستان‌های صحرایی توسط سپاه و ارتش در مرز مهران راه اندازی شده است.

نماینده وزارت بهداشت در ستاد اربعین اظهار داشت: برای مراسم اربعین امسال ۵۰۰ هزار لیتر سرم برای گرمازدگی زائران درخواست کرده‌ایم که سازمان غذا و دارو بخشی را تامین و بخش دیگر را تا شروع اربعین تامین خواهد کرد.

رییس سازمان اورژانس تصریح کرد:  اتاق سرد برای جلوگیری از گرمازدگی راه اندازی شده است، مردم تا حد امکان از غذای سرد و کنسروی استفاده کنند.

وی در پایان گفت: سازمان اورژانس نماینده وزارت بهداشت در ایام اربعین است و سعی می‌شود بهترین خدمات به زوار ارائه شود.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 2088 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۰:۴۸:۱۰
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2084
۴ / ۶ / ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱

آستان مقدس حضرت علی (ع) خبر داد؛ ؛

اختصاص صحن حضرت زهرا(س) به زائران انفرادی

زائران انفرادی سفر اربعین می‌توانند جهت استراحت و خواب از صحن حضرت زهرا در مجاورت حرم حضرت علی (ع) استفاده کنند.؛

به گزارش روژآوا : آستان مقدس علوی اعلام کرد صحن حضرت زهرا سلام‌الله علیه ها در مجاورت آستان مقدس علوی در نجف اشرف از اول تا بیستم ماه صفر ۱۴۴۴ هجری قمری (ایام پیام روی اربعین) پذیرای زائران زیارت اربعین حسینی برای استراحت و خواب است.

طبق این اعلام تمامی مساحت و امکانات این صحن شریف به زائران انفرادی اختصاص داده شده است و دیگر گروه‌ها و مواکب در این صحن مستقر نیستند.

علاوه بر این امسال ۴ نقطه تعیین شده در صحن حضرت زهرا (س) به درمانگاه‌های موقت تخصیص داده شده است. این صحن دارای هزار چشمه سرویس بهداشتی برای استفاده زوار است.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 2084 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۰:۴۱:۴۲
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2081
۲۷ / ۵ / ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲

رئیس مرکز اورژانس استان خبر داد/؛

اختصاص ۵ بالگرد ویژه اربعین به ایلام

دکتر صیدنور علیمرادی از اختصاص ۵ فروند بالگرد جهت پوشش اربعین به ایلام خبر داد.؛

به گزارش روژآوا؛ صیدنور علیمرادی، رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی گفت : ۱۲۰ دستگاه ها آمبولانس از کشور برای اربعین در اختیار استان قرار خواهد گرفت که این آمبولانس ها در ۸۰ پایگاه ثابت و سیار استان مستقر می شوند.

وی افزود: پنج فروند بالگرد اورژانس در فرودگاه شهدای ایلام مستقر می‌شود و در عملیات و حوادث این بالگرد ها خدمات رسانی می کنند.

رئیس مرکز اورژانس ایلام اظهار کرد: سه هواپیما که ۲ هواپیما در تهران و یک هواپیما در شیراز بصورت استندبای استان ایلام در اربعین است.

علیمرادی بیان داشت: همچنین با تلاش های انجام شده ۱۰ اتوبوس آمبولانس در مهران مستقر و ۵۰۰ هزار سرم دپو خواهد شد.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 2081 توسط rozhava و در روز پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۲:۳۹
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2043
۱۷ / ۵ / ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶

رسالت خبرنگاری ، رسالت زینبی

رسالت خبرنگاری رسالت سنگین بوده و حضور در این عرصه روحیه زینبی می طلبد.؛

گروه اجتماعی روژآوا :: ۱۷ مرداد یادآور رشادت و شهادت خبرنگاری که با خون خود اهمیت این کار خطی را بیش از پیش نمایان کرد.

شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری ایرنا که در افغانستان و توسط طالبان به فیض ازمایش شهادت نائل آمد نمونه مطالبه‌گری بدون حد و مرز بود.

این روزها با تقارن گرامیداشت روز خبرنگار و ایام حزن و اندوه محرم و شهادت سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش که مهمترین و عظیم ترین نمونه فساد ستیزی و مطالبه‌گری در جهان بودند، می‌خواهیم خبرنگاری و عرصه خبر را در این وادی به گونه‌ای دیگر تماشا کنیم.

حضرت زینب سلام الله علیها که به واقع می توان اولین خبرنگار را پیامرسان تاریخ از آن یاد کرد بدون ذره ای ترس و واهمه تمام آنچه را که در کربلا بر امام زمان و گران از گذشته بود برای همگان آشکار کرد که در خطبه های آتشین این بزرگواران بود کربلا در کربلا میماند.

رسالت خبرنگاری رسالت سنگین بوده و حضور در این عرصه روحیه مطالبه گری طلبیده با تأسی از رسالت حضرت زینب باید بدون هیچ ترسی و تنها در راه رضای خدا و اعاده حق مظلومان قلم زد.

حساسیت اهمیت این شغل بر کسی پوشیده نیست به طوری که مقام معظم رهبری فرمودند گزارشگری و خبررسانی یک حرفه با ارزش است پس می طلبد با عزم و اراده بالا و فداکاری ، تفکر و آگاهی را در آن جامعه گسترش دهند و با شجاعت دردها را به قلم بکشند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 2043 توسط rozhava و در روز دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۶:۵۷
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2032
۱۶ / ۵ / ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰

گزارش تصویری/؛

حسینیه ایلام

مردم ایلام در اجتماعی عظیم در تاسوعای حسینی اقامه عزا کردند.؛

به گزارش روژآوا ؛ مردم ایلام در روز تاسوعای حسینی با اجتماع عظیم در میدان مرکزی شهر با راه‌اندازی حسینیه ایلام در عزای سید و سالار شهیدان، یاران باوفایش و علمدار کربلا اقامه عزا کردند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 2032 توسط rozhava و در روز یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰:۱۱
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2026
۱۵ / ۵ / ۱۴۰۱ - ۱:۰۶

عصر امروز/؛

رودخانه بانویزه سه جوان را به کام مرگ کشاند

عصر امروز سه جوان از توابع شهرستان چوار در رودخانه روستای بانویزه غرق شدند.؛

به گزارش روژآوا ؛ این روزها با اوج کیری گرما یکی از تفریحات مردم به خصوص جوانان حضور در رودخانه‌های فصلی و پشت سدها بوده با تن دادن به آب از این روزها نهایت استفاده و لذت را ببرند.

اما عدم شناخت از این رودخانه بعضا مشکلاتی مانند غرق شدگی را به همراه خواهد داشت.

عصر امروز جمعه ( ۱۵ مرداد ) سه جوان که دونفر آنها برادر و نفر سوم دایی آنها بوده و از اهالی شهرستان چوار به جهت شنا به یکی از رودخانه روستاهای اطراف (بانویزه ) رفته بودند دچار غرق شدگی  و متأسفانه جان خود را از دست دادند.

اعزام سه تیم تخصصی به محل حادثه

غلامرضا علیمحمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص حضور نیروهای امدادی در این حادثه گفت: به محض اطلاع از این حادثه که در منطقه پایین دست روستای بانویزه اتفاق افتاده بوده سریعا سه تیم تخصصی شامل دو گروه غواص و همچنین تیم‌واکنش سریع شهرستان ایلام به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: بنا به اظهار مردم روستا این سه نفر جان باخته بودند اما تیم‌های این جمعیت فرصت را از دست نداده به تجهیزات تخصصی غواصی شروع به جستجو اجساد در بیتر رودخانه نمودندکه با تلاش چند ساعته هر سه حسد پیدا و تحویل مقامات قضایی و انتظامی گردید.

مدیرعامل هلال احمر ایلام ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان اظهار داشت: بستر رودخانه‌ها و پشت سدها که این روزها به محلی برای شنا و تفریح تبدیل شده محیطی امن نیست لذا رعایت نکات ایمنی را می طلبد.

علیمحمدی ادامه داد: جمعیت هلال احمر استان ایلام با خط ارتباطی ۱۱۲ بصورت ۲۴ ساعته جعت دریافت گزارش حوادث در خدمت مردم شریف می باشد.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 2026 توسط rozhava و در روز شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۶:۵۰
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر