شماره : 1341
۴ / ۱۱ / ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹

فراخوان رویدادملی طواف در ایلام

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات ایلام گفت: طرح و اقدام فرهنگی در حوزه آسیب های اجتماعی در استان آغاز شد.؛

به گزارش روژآوا ؛ حجت الاسلام حشمت اله رستمی معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلام استان صبح امروز از آغاز فراخوان طرح و اقدام فرهنگی درحوزه آسیب های اجتماعی دراستان خبرداد.
وی در تشریح این طرح گفت: طرح باهدف ارتقاءانگیزشی فعالین برتر فرهنگی و اجتماعی وحمایت وهدایت طرح های پیشنهادی واقدام کیفی فرهنگی درموضوعات دارای اولویت عرصه فرهنگ بارویکردآسیب های اجتماعی اجرامی گردد.
حجت الاسلام رستمی درادامه افزود: در ساختار طراحی شده برای این رویداد طرح ها واقدامات فرهنگی واجتماعی در۵محورخانواده اعتیادحاشیه نشینی بیکاری ومفاسد اخلاقی مشخص شده است وطرح هاپس ازپایش درکمیته ارزیابی استان به دبیرخانه رویداددرستادطواف کمیته مرکزی موردارزیابی قرارمی گیرند که منتخبین این طرح دراسفندماه سالجاری موردتقدیرقرارخواهندگرفت.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام مهلت ارسال آثار را تا ۱۶بهمن ماه عنوان و تصریح کرد :علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم ارائه طرح به ادارات تبلیغات اسلامی شهرستانها مراجعه یاباشماره ۰۹۱۸۹۴۱۹۱۰۱ تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری رژآوا طی شماره 1341 توسط rozhava و در روز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۹:۴۴
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1330
۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵

علت قرمزپوشی مجدد بورس چیست؟

بورس همچنان روزاهای قرمز و تلخی را پشت سر میگذارد.؛

به گزارش روژآوا ؛ هنوز طعم تلخ اختلاف میان دولتمردان از کام سهامداران از بین نرفته بود و بورس همچنان در نوسان قرار داشت که دوباره بازار وارد فاز اصلاح شد؛ اما دلیل آن چیست؟

قیمت‎گذاری دستوری فولاد

از روزی که تصمیم وزارت صمت مبنی بر کاهش قیمت شمش فولاد اعلام شد، طی ۹ روز معاملاتی شاخص کل حدود ۱۴ درصد کاهش را تجربه کرده است. به نظر می‎رسد دولتمردان مهمترین علت ریزش بورس در ماه‎های گذشته بوده‎اند.

رشد بی‌سابقه خروج پول حقیقی از بورس

در یک هفته اخیر، ۵،۲۲۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شده و در کنار آن کاهش حجم معاملات خرد به زیر ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز به عامل دیگری برای بی‎رمق شدن بازار تبدیل شده است.

استراتژی سهامداران خرد

رفتار سهامداران نشان می‎دهد، عنصر هیجان و گرفتن سیگنال از فضای مجازی به یک رفتار غالب تبدیل شده و این استراتژی جز ضرر چیزی به همراه ندارد و شاید بهترین کار در این روزها پرهیز از معاملات احساسی باشد.

عدم حمایت مناسب از سوی حقوقی‎ها

شرکت های حقوقی دقیقا ۳۰ دقیقه مانده به پایان بازار شروع به حمایت از نمادهای شاخص ساز می‎کنند و این کار تاثیری بر کل بازار نمی‎گذارد. البته بازارگردان ها نیز در این روزها کمکی نمی‎کنند.

آینده بورس چگونه است؟

این روزها چشم‌انداز همه بازارها مبهم است. فعالان بازار ارز، طلا، مسکن و خودرو نیز نمی‎توانند تحلیل درستی از روند قیمت‌ها داشته باشند اما مسائل بین‎المللی و داخلی موجب شده تا بورس نسبت به سایر بازارها جذاب‎تر باشد.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری رژآوا طی شماره 1330 توسط rozhava و در روز یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۵:۴۳
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1327
۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵

جزئیات بازگشایی مدارس در ایلام

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: مدارس کمتر از ۵۰ دانش آموز از اول بهمن ماه بازگشایی می شوند.؛

به گزارش روژآوا ؛ رضا زینی وند مقدم مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام در خصوص بازگشایی مدارس گفت:  این بازگشایی محدود بوده و تنها شامل پایه های اول و دوم ابتدایی، دروس کارگاهی هنرستان ها و مدارس دارای جمعیت کمتر از ۵۰ دانش آموز بر اساس مصوبات پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا است.

وی اظهار کرد: بازگشایی کلاس ها و مدارس مذکور از اول بهمن ماه سال جاری در ۶ بند و  بارعایت پروتکل های بهداشتی انجام میشود.

لازم به ذکر است در ستاد استانی کرونا ، برای حضور در کلاس ها هیچگونه اجباری وجود ندارد.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری رژآوا طی شماره 1327 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۴:۱۵:۳۴
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1324
۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

سکون کرونا در ایلام

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از ابتلای بیش از ۲۴هزار ایلامی به ویروس کرونا تاکنون خبر داد.؛

به گزارش روژآوا ؛ محمد کریمیان رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد ۲۴۲۹۰ نفر خبر داد.

وی با اعلام این مطلب اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۷ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان داشتیم  و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا این لحظه ۶۵۷ نفر می باشد.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری رژآوا طی شماره 1324 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۳:۵۹:۳۵
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1320
۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

چگونگی رفتار با کودکان کم‌رو

در این مطلب راهکارهایی را ارائه می‌دهیم تا بتوانید به کودک کمرو کمک کنید.؛

به گزارش روژآوا ؛ کمرویی و خجالتی بودن، آمیزه‌ای از ژنتیک و تاثیرات محیطی بر روی کودک است؛ این سخن به این معناست که کودک از بدو تولد خجالتی به دنیا نمی‌آید.

درون گرایی و برون گرایی جز خصایل ذاتی انسان‌ها است که در مواجهه با عوامل محیطی، شخصیت نهایی هر فرد را شکل می‌دهند. کودک درون گرا به اندازه کودک برون گرا می‌تواند شاد و پر انرژی باشد اگر بیش از حد مورد انتقاد، تمسخر، قصاوت و فشارهای جامعه قرار نگیرد.

در این مطلب راهکارهایی را ارائه می‌دهیم تا بتوانید به کودک کمرو کمک کنید، این خصیصه ‌ زندگی‌اش را تحت تاثیر قرار ندهد.

برچسب نزنید

کودک درون گرا می‌تواند به اندازه بقیه کودکان از زندگی لذت ببرد و اگر محیط مساعد باشد و با شناسایی استعدادهای کودک همراه شود، همین خصیصه باعث رشد استعدادهای او خواهد شد.
این برچسب زدن‌ها و فشارهایی که به کودک درون گرا برای هماهنگی با سایر کودکان وارد می‌گردد، باعث تلقین کمرویی به کودک می‌شود؛ نتیجه این فشارها حرمت نفس پایین کودک و جلوگیری از رشد و پرورش استعداد‌های وی است.

الگوی خوبی باشید

کمرویی و خجالتی بودن والدین اثرات مستقیم و غیر مستقیم در خجالتی شدن فرزندان‌شان دارد. والدین کمرو و خجالتی بیشتر از سایر والدین به فرزندان‌شان برای پذیرش‌های اجتماعی امر و نهی می‌کنند.
برای این والدین تایید و پذیرش فرزندشان توسط اجتماع به صورت غیر منطقی اهمیت دارد؛ علاوه بر این کودکان با مشاهده مستقیم رفتار والدین، رفتارهای ایشان را تقلید می‌کنند.

تحقیر و تجارب منفی کودک در خانه و مدرسه

تحقیر کودک برای خصوصیات رفتاری و جسمی، موجب خود کوچک بینی و خجالتی بودن وی می‌شود. کودکی که حرمت نفسش تخریب می‌شود، همواره از اینکه دیده شود واهمه دارد.
خجالتی بودن به صورت افراطی امکان هر تقلایی را از کودک می‌گیرد و مانع شکوفایی استعدادهای وی می‌گردد.

از آرمان گرایی و مقایسه بپرهیزید:

استعدادهای کودکان متفاوت است. هر کودکی استعداد منحصر به فرد خود را دارد. این انتظار که کودک شما مانند سایرین باشد، فشار مضاعف و خارج از توانایی وی به او وارد می‌کند که موجب ضعف اعتماد به نفس کودک می‌شود.
کمرویی یکی از نمودهای ضعف اعتماد به نفس در کودکان است.

تاثیر عوامل محیطی و اتفاقات خانوادگی بر کمرویی کودک

طلاق، دعواهای مکرر والدین، جابجایی‌های دائمی، بیماری ها، سوگ و… از عواملی هستند که ممکن است باعث بروز یکباره نشانه‌های کمرویی در کودکان شود.
نشانه‌های کم رویی کودک امکان دارد از عواملی نظیر: ترس، اضطراب، مقصر دانستن خود، احساس گناه، عذاب وجدان، ضعف در برقراری ارتباط‌های جدید، افسردگی، دلتنگی و… نشأت بگیرد.
در این گونه موارد حتما از کمک پزشک و مشاور برای درمان کودک خود استفاده کنید.

استعداد‌ها و ابتکارات فرزند خود را ببینید

شاید ضعف‌های کودک کمرو بیشتر از استعدادهایش به چشم بیاید ولی والدین در این گونه موارد باید سعی کنند با ریزبینی در رفتارهای فرزندشان و تشویق کوچکترین ابتکارات و استعدادهای او به رشد حرمت نفس کودکشان کمک کنند.

ارتباطات وی را گسترش دهید

با شناسایی استعداد‌های فرزندتان و وارد کردن او به محیط‌هایی که این استعدادها دیده شود و زمینه تعامل کودک را فراهم کند، به اجتماعی شدن کودک خود کمک کنید.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری رژآوا طی شماره 1320 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۳:۴۹:۳۷
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1316
۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲

فاطمیه، فرصت فهم فاطمه (س) است

فاطمیه آغازی است بر مطلع بی پایان حجب فاطمی و اصالت نبوی زهرای مرضیه که حجاب را زیبنده‌ترین خصلت و حیا را برترین منش زنان می‌دانست.؛

به گزارش روژآوا ؛ حضرت محمد (ص): «هر کس فاطمه علیها السلام، دخترم را دوست بدارد، در بهشت با من است و هر کس با او دشمنی ورزد، در آتش [دوزخ] است.»

یا فاطمه (س) ! چه منزلتی خداوند به شما بخشیده که حتی دوست داشتنتان هم برات بهشتی شدن آدمی است؟
«فاطمیه»، مهلت فهم راز این حُب و دوست داشتن شماست که آدمی را به همنشینی پدرتان محمد مصطفی (ص)، در بهشت بشارت می‌دهد.

فاطمیه، فتح باب کتاب سروری شما بر زنان دو عالم است که حتی مکان و زمان را هم در شهادتتان به راز کشاندید تا نامحرمان به آرامگاه وجود نازنینتان راه نیابند و حتی روزش را ندانند.
فاطمیه، چشمه جوشان معرفت فاطمی است برای شیعیان و رهروانی که عطر محمدی را از صلابت دخت فاطمی‌اش استشمام می‌کنند.

بانوی با صلابت و ولایت مداری که پدر را پیشوای خود می‌دانست و همسر را ولی خدا بر زمین و اینگونه بود که در راه دفاع از دینش خطابه فدک خواند و تا پای جان به دفاع از علی (ع) ایستاد.

«فاطمیه»، فرصت فهم «فاطمه (س)» است، به معنای سرور زنان بهشت بودن و درک چشمه‌سار وجودی که رود پر خروش حسنین از آن جاری شد و کربلا را به آبیاری عشق کشاند.

فاطمیه آغازی است بر مطلع بی پایان حجب فاطمی و اصالت نبوی زهرای مرضیه که حجاب را زیبنده‌ترین خصلت و حیا را برترین منش زنان می‌دانست.

فاطمه ای که به فرموده پدرش، شفاعت کننده دوستان و شیعیان خواهد بود.
در این زمینه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند:
«ای فاطمه علیها السلام مژده باد! که در پیشگاه خدا مقامی شایسته داری که در آن مقام برای دوستان و شیعیانت شفاعت می کنی .»[۲]

آغاز ایام فاطمیه بر دل شیعیان و رهروان بانوی دو عالم تسلیت باد.

زهرا مرادوند

ثبت شده در سایت پایگاه خبری رژآوا طی شماره 1316 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۳:۴۲:۰۵
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1313
۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶

معاون سازمان صمت ایلام:؛

فروش اجباری کالا ممنوع است

عبدخانی گفت: متاسفانه اخیرا در مواردی فروش اجباری کالا در استان گزارش شده است؛ موضوعی که غیرقانونی و ممنوع است.؛

به گزارش روژآوا ؛ عبدخانی معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت ایلام گفت: متاسفانه اخیرا در مواردی فروش اجباری کالا در استان گزارش شده است؛ موضوعی که غیرقانونی و ممنوع است.

وی اظهار کرد: در قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، فروش اجباری یک یا چند نوع کالا یا خدمت به همراه کالا یا خدمت دیگر ممنوع است.

عبدخانی افزود:  این کار چه در سطح عمده‌فروشی و چه خرده‌فروشی و یا سایر موارد تخلف محسوب می‌شود و به افرادی که به فروش اجباری مبادرت می‌کنند، اخطار می‌دهیم که با آنان برخورد قانونی می شود.

معاون بازرسی صمت ایلام تصریح داشت: هرگونه فروش اجباری کالا و خدمات به موجب قانون نظام صنفی و تعزیرات حکومتی تخلف است و شخص متخلف در مرحله اول، علاوه بر استرداد کالا، به پرداخت ۵ برابر قیمت مشمول فروش اجباری جریمه می‌شود.

وی ادامه داد: در مراحل بعدی نیز به تناسب این جریمه بیشتر می‌شود و متخلفان بدانند که با فروش اجباری به شدت برخورد می‌ شود.

عبدخانی ازهم استانی های عزیز خواست تخلف‌ها را به سامانه‌۱۲۴ گزارش دهند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری رژآوا طی شماره 1313 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۳:۳۶:۲۵
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1310
۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱

سبد خالی سهم نیازمندان

بسیاری از همشهریان در پیامهایی نسبت به عدم واریز یارانه معیشتی باتوجه به دارا بودن شرایط ان معترض شده اند.؛

به گزارش روژآوا ؛ شب گذشته دومین مرحله یارانه اقشار کم درآمد بحساب سرپرستان خانوارها واریز شد.

بسیاری از همشهریان در پیامهایی نسبت به عدم واریز این یارانه باتوجه به دارا بودن شرایط ان معترض شده اند.

دور اول این واریزیها نیز با اعتراض بسیاری از مردم مواجه شده بود که سازمان برنامه و بودجه قول بازنگری در خصوص مشمولین داده بود.

متاسفانه این بازنگری تاثیری نداشته و همشچنان بسیاری از افراد بی بضاعت که نه حقوق، نه درآمد و نه بیمه ای دارند مسم۵ول این بسته ناچیز حمایتی نیز نشده اند.

بدتر این نکته ماجرا اینجاست که هیچ دستگاه اداری برای پیگیری این مشکل در سطح شهرستان و استان وجود ندارد.

سیمره خبر

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری رژآوا طی شماره 1310 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۳:۳۱:۱۲
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1305
۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴

برنامه بایدن در روز تحلیف

بایدن در روز تحلیف تعدادی از قوانین قبلی کشور را لغو می کند؛

به گزارش روژآوا ؛ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا قصد دارد در همان روز شروع کار خود در کاخ سفید، با صدور چندین دستور اجرایی، برخی از قوانینی که دولت کنونی این کشور وضع کرده بود، لغو کند.

«ران کلاین» گزینه ریاست کارکنان کاخ‌سفید در دولت بایدن: او در اولین روز کاری خود، قصد دارد اقداماتی از جمله بازگشت به توافق اقلیمی پاریس و لغو منع مهاجرتی از چند کشور با اکثریت جمعیت مسلمان انجام دهد.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری رژآوا طی شماره 1305 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۳:۲۴:۱۶
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1335
۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳

بازدید فرماندار چوار از بخش بولی

فرماندار چوار از روند پیشرفت پروژه های بخش بولی بازدید نمود. ؛

به گزارش روژآوا ؛ صبح امروز «فهد کمالوندی» فرماندار شهرستان چوار برای دومین بار از بخش بولی بازدید کرد.

بازدید از روند پیشرفت پروژه گازرسانی به روستاهای قبله، چمن سیدمحمد ، چشمه رمضان، پاچم دوهارون و  سرچم لو و همچنین بررسی میدانی وضعیت آب برخی روستاهای بخش بولی ازجمله برنامه های فرماندار در بخش بولی بود.

 وی در ادامه این برنامه بر همکاری بیشتر بنیاد مسکن و استقرار ماشین آلات  و ارائه خدمات به برخی از روستاها تاکید داشت.

لازم به ذکر است کمالوندی فرماندار شهرستان چوار در اولین بازدید که از این مناطق با برخی از بزرگان شهر گنجان و عشایر مرزدار به بحث و تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری رژآوا طی شماره 1335 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۱:۲۳:۲۵
© Copyright 2021 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر