شماره : 1866
۱۳ / ۱ / ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰

معاون توسعه استانداری ایلام خبر داد؛؛

کاهش ساعت کار ادارات در ماه رمضان

ناصر نجفی از کاهش ساعت کاری ادارات در ماه مبارک رمضان خبر داد.؛

به گزارش روژآوا ؛ «ناصر نجفی» معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار ایلام در خصوص وضعیت حضور کارکنان در ماه رمضان  گفت : طبق مصوبه هیات دولت ساعت کاری ادارات در ماه مبارک رمضان یک ساعت زودتر به پایان می‌رسد.

وی افزود : مطابق مصوبه روز چهارشنبه هیأت دولت با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان و به منظور ایجاد زمینه استفاده بهتر کارکنان از فرصت عبادت در این ماه، ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی با یک ساعت زودتر از ساعت ۷:۳۰ لغایت ۱۴:۳۰ خاتمه خواهد یافت.:

نجفی بیان داشت: لذا با توجه به مصوبه ستاد کرونا در خصوص بازگشت ساعات کاری به حالت عادی، ساعت شروع کار دستگاه‌های اجرایی مطابق روال معمول خود خواهد بود و صرفا یک ساعت از پایان ساعت کاری کسر خواهد شد.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1866 توسط rozhava و در روز شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰:۳۹
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1863
۱۰ / ۱ / ۱۴۰۱ - ۱:۰۷

در محور مواصلاتی مهران- ایلام صورت می‌گیرد؛؛

ممنوعیت تردد کامیون در 13 فروردین

سعید هژبری از ممنوعیت تردد کامیون‌ها در محور ایلام - مهران در روز ۱۳ فروردین خبر داد.؛

به گزارش روژآوا ؛ سعید هژبری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: تردد کامیون‌ها روز شنبه در محور ایلام به مهران ممنوع است و با متخلفان و قانون شکنان در این راستا برخورد می‌شود.

وی افزود: همچنین تردد کامیون از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در جمعه ۱۲ فروردین در محور ایلام به مهران محدود می‌شود.ن

معاون عمرانی استانداری ایلام بیان داشت: نصب علائم و بنر های هشدار دهنده در نقاط حادثه خیز به همت راهداری افزایش یابد و نظارت بر این مهم در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1863 توسط rozhava و در روز چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷:۴۵
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1860
۸ / ۱ / ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶

کرونای دگر در جاده هاست !

محمد رستمی از فعالین فرهنگی ایلام در یادداشتی از وضعیت نکران کننده تصادفات نوروزی نوشت.؛

یادداشت روژآوا؛ محمد رستمی؛ فعال فرهنگی // این روزها خبر های تلخی از جاده ها به گوش می رسد .گاهی کل یک خانواده از صحنه روزگار به سادگی یک سبقت ، به سادگی یکو پلک خواب آلود، به سادگی یک انحراف به چپ یا راست و به سادگی واژگونی حذف می شود و داغی بر دل می نشاند و حسرتی بجای و چه سخت برای بازماندگان آغاز یک قرن و پایان دسته جمعی رفتن یک خانواده .

گویی این بار جاده ها کرونا گرفته اند که فاصله های اندک ماشین ها همانا و پیچیده شدن طومار زندگی ها همانا !
دیروز غصه بر سر نزدن ماسک بود و امروز اندوه پی نبستن کمربند .
دیروز غم تجمع دل را آزرده خاطر می کرد و امروز ترافیک های پرتجمع و موبایل هایی که از مرگ سلفی می گیرند و آمبولانسی که فریادش در این ازدحام ها به گوش نمی رسد .
دیروز می گفتیم دلتا ، آمازون، امیکرون امروز نوع ماشین ها روایتگر مرگ می شوند
گویی خودمان هم کم مقصر نیستیم دیروز دنبال مرگ در شلوغی بازار ها می گشتیم و تنگی نفس و امروز در شلوغی جاده حتی کیسه های هوا بسان دستگاه های اکسیژن ساز به داد دنده های شکسته نمی رسند .
با خود رحمی کنیم
حیف است در این جاده های پر پیچ موسم عزا و عروسی نو عروسان یکی شود و غذای تدارک دیده شده بهر عروسی به غذای عزا تبدیل شود.
گر مرادتان به مقصد رسیدن است راهش از چهار راه صبوری ، بزرگراه احتیاط و آزاد راه مهارت و تسلط بر رانندگی می گذرد.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1860 توسط rozhava و در روز دوشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶:۵۶
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1850
۷ / ۱ / ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۱

در روستای جابر بدره ؛؛

تصادف تیبا با کامیون سه کشته برجای گذاشت

برخورد کامیون با تیبا در محدوده روستای جابر شهرستان بدره ، متأسفانه سه نفر جان باختند.؛

به گزارش روژآوا به نقل از روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ ایلام ؛ راس ساعت ۱۷:۰۸ امروز (۷ فروردین ) تصادف کامیون با سواری تیبا در محدوده روستای جابر از توابع شهرستان بدره به مرکز کنترل و هدایت عملیات اورژانس ۱۱۵ استان گزارش گردید.ب

لافاصله ۲ دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ و یک خودرو امداد هلال احمر در صحنه حادثه حاضر شدند.

متاسفانه در این حادثه ۳ نفر سرنشین سواری تیبا فوت نمودند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1850 توسط rozhava و در روز یکشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱:۳۷
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1856
۶ / ۱ / ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۷

سقوط از ارتفاع جان زوج بدره‌ای را گرفت

جانشین انتظامی بدره گفت: سقوط از ارتفاع منجر به مرگ یک زوج در بدره شد.؛

به گزارش روژآوا ؛ سرگرد «امیر هواسی» جانشین انتطامی شهرستان بدره گفت: مردی که به همراه همسرش در مسیر کوهنوردی در کوه‌های بدره متأسفانه بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست دادند.

وی افزود: بلافاصله اکیپی از ماموران پلیس آگاهی و گشت های انتظامی به محل اعزام شدند.

جانشین انتظامی بدره بیان داشت: باحضور دادستان بدره و صدور دستورات لازم ،اجساد جهت سیر مراحل قانونی به پزشکی قانونی اعزام شدند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1856 توسط rozhava و در روز شنبه ۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷:۳۴
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1853
۶ / ۱ / ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸

تصادف مرگبار در محور صالح‌آباد با 7 کشته و زخمی

تصادف پراید و خاور در محور صالح‌آباد ۳ نفر را به کام مرگ کشاند.؛

به گزارش روژآوا ؛ عصر امروز ( ۶ فروردین ) تصادف مرگبار سواری پراید با خاور ایسوزو در محور ایلام به صالح آباد سه کشته برجای گذاشت.

متأسفانه این حادثه ۴ زخمی داشت که توسط نیروهای امدادی حاضر در صحنه به مراکز درمانی منتقل شدند.

یکی از نکات قابل توجه این تصادف ایجاد راهبندان سنگینی از دو سمت محور بود بطوریکه نیروهای امدادی با زحمت خود را به صحنه تصادف رساندند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1853 توسط rozhava و در روز ساعت ۱۹:۱۸:۳۷
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1847
۲ / ۱ / ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰

تولید از دغدغه های رهبری برای پیشرفت است

بررسی شعارهای سال در یک دهه اخیر نشان می‌دهد موضوع تولید همواره یکی از دغدغه های اصلی رهبر معظم انقلاب برای پیشرفت و تعالی کشور به ویژه از منظر اقتصادی بوده است.؛

به گزارش روژآوا ؛ بررسی شعارهای سال در یک دهه اخیر نشان می‌دهد موضوع تولید همواره یکی از دغدغه های اصلی رهبر معظم انقلاب برای پیشرفت و تعالی کشور به ویژه از منظر اقتصادی بوده است.

چراکه تولید سبب رقابت پذیری، صادرات و در نهایت رشد اقتصادی خواهد شد موضوعی که به ویژه در چند سال اخیر رهبر انقلاب تاکید فراوانی برآن داشته‌اند و سیاست‌های ابلاغی درباره موضوع اقتصاد مقاومتی نیز موید اهمیت این حوزه از منظر رهبری انقلاب است.

یکی از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی، توجه و تحقق اقتصاد دانش بنیان است؛ اقتصادی بر پایه علم و دانش و تاکید بر توان داخلی که می‌تواند کشور را برای رسیدن به اهداف مورد نظر در سایر بخش‌ها از جمله صنعت و علم و فناوری یاری کند.

شعار امسال هم با توجه به اهمیت امر تولید به همین عنوان مزین شده اما دارای قید قابل تاملی است، «دانش بنیان» و «اشتغال‌آفرین». تحقق اقتصاد دانش بنیان نیازمند رفع چالش‌های اساسی در این حوزه است که دستگاه‌های اجرایی باید بیشتر از هر زمان دیگری نسبت به برطرف کردن دغدغه‌ها و چالش‌های پیشِ روی دانش بنیان‌ها اهتمام داشته باشند

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1847 توسط rozhava و در روز سه شنبه ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰:۳۲
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1844
۱ / ۱ / ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶

نماینده مردم ایلام در مجلس:؛

توجه به اشتغال و اقتصادداخلی مهمترین دغدغه مسئولان است

علی‌اکبر بسطامی گفت: مجلس شورای اسلامی با تصویب طرح جهش تولید دانش بنیان در یک حرکتی انقلابی و کارآمد به پیشواز سال ۱۴۰۱ رفت.؛

به گزارش روژآوا ؛ «علی اکبر بسطامی» نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در  خصوص نامگذاری امسال  به سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی خود  آغاز سال  ۱۴۰۱  را به «سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری کردند که همچون سال‌های گذشته بازهم نگاه ایشان بر حوزه تولید، اشتغال‌زایی، اقتصاد درون‌زا و ظرفیت‌های داخلی بوده و این مهم نشان‌دهنده اهمیت موضوع برای ایشان و سیاست‌گذاران کشور است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در این راستا اقدامات قابل توجهی داشته که در نوع خود بی سابقه بوده و طرح جهش تولید دانش بنیان در یک مصوبه انقلابی و کارآمد در سال گذشته تصویب شد

بسطامی ادامه داد: اولین اولویت کمیسیون اجتماعی حل آسیب‌های اجتماعی است که در سال ۱۴۰۰ تلاش بر این شد تا هفت هزار میلیارد تومان برای رفع آسیب‌های اجتماعی اختصاص داده که باید در جای خود هزینه شود و همچنین در بودجه سال جاری ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی در کل کشور در نظر گرفته شده است که ۲ هزار میلیارد تومان آن برای استان‌ها ثابت و مابقی براساس شاخص‌های هر استان متغیر خواهد بود.

نماینده مردم ایلام در مجلس ادامه داد: بی‌تردید سالی که گذشت، سال پرفراز و نشیبی بود و همگان بر این مسئله واقفیم که آنچه انتظار می‌رفت از قبیل آبادانی بیشتر، توسعه همه‌جانبه، بهبود وضعیت معیشت مردم، اشتغالزایی، رفع محرومیت‌ها و غیره آن‌طور که باید و به دلایل متعدد محقق نشد.

بسطامی تصریح کرد: در شرایط حساس کنونی، دستیابی به اهداف موردنظر و توسعه همه‌جانبه استان ایلام با وجود بهره‌مندی از ظرفیت‌های متعدد، تنها از طریق وفاق، همدلی و پرهیز از حاشیه‌سازی‌ها امکان پذیر و لازم است،  خواسته‌های اصلی مردم محور تمامی برنامه‌ها قرار گرفته است و اولویت‌بندی رفع مشکلات مردم در دستور کار مسوولان قرار گیرد.

وی اظهار داشت: در شرایط کنونی، مهمترین اولویت‌های استان، توجه به رفع مشکلات معیشتی مردم، کاهش نرخ تورم، رفع بیکاری، توسعه کسب و کارهای مولد، حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان بخش خصوصی، استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود از قبیل کنگره عظیم اربعین، فعال‌سازی منطقه آزاد مهران و بازارچه های مرزی، تکمیل زنجیره‌ تولید در بخش صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و غیره بوده است.

به گفته نماینده مردم ایلام در مجلس، به عنوان خادم شما در خانه ملت به همراه دیگر همکاران تلاشگر و دلسوزم، متعهدانه، متحدانه و خالصانه دوشادوش سایر مسوولان در این مسیر همچنان بر عهدی که بستیم، پایبند خواهیم ماند.

انتهای پیام/ع

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1844 توسط rozhava و در روز دوشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶:۵۷
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1841
۱ / ۱ / ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۴

نماینده مردم ایلام در مجلس:؛

لازمه حل معضل بیکاری توجه به تولید داخل است

سارا فلاحی گفت: اگر بتوانیم در عرصه حمایت از تولید داخلی حرکت کنیم و بستر جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را فراهم کنیم، می توان تا حدودی معضل بیکاری را کنترل و مدیریت کرد.؛

به گزارش روژآوا ؛”سارا فلاحی “،نماینده استان در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت فرارسیدن سال جدید، با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال ۱۴۰۱ مبنی بر تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین، گفت: در نظام بین المللی اصل خودیاری مهم محسوب می شود لذا توجه به فعالیت های علمی مبتنی بر توان داخلی یکی از نیازمندی های اساسی کشورمان است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه ایران اسلامی تحت تحریم قرار دارد از این رو باید به سمت ایجاد رونق در تولیدات دانش بنیان حرکت کنیم.

وی ادامه داد: تحقق چنین موضوعی موجب نگهداری نخبگان و دانشمندان و جلوگیری از خروج آنها از کشور می شود و همچنین اشتغالزایی را رقم می زند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه مجلس در حوزه قانون گذاری می تواند قوانینی را تصویب کند تا مسیر اشتغالزایی تسهیل شود، افزود: متاسفانه یکی از معضلات کشورمان بیکاری است و این امر موضوعی است که یک نفر نمی تواند آن را برطرف کند.

فلاحی با اشاره به اینکه برای رفع بیکاری باید سیاست های داخلی و خارجی کشورمان را با همدیگر تنظیم کنیم، گفت: به عبارتی اگر بتوانیم در عرصه حمایت از تولید داخلی حرکت کنیم و سپس سرمایه گذاران داخلی را جذب کنیم و همچنین بستر حضور سرمایه گذاران خارجی را فراهم کنیم، می توان تا حدودی معضل بیکاری را کنترل و مدیریت کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این رابطه، خاطرنشان کرد: فعال کردن بخش خصوصی در این راستا امر مهمی است زیرا دولت به تنهایی نمی تواند این حوزه را مدیریت کند. همچنین باید توجه داشت حرکت در این مسیر می تواند سرمایه اجتماعی کشور را افزایش دهد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1841 توسط rozhava و در روز ساعت ۲۱:۳۴:۵۳
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1838
۲۹ / ۱۲ / ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹

پیام نوروزی رئیس جمهور به مناسبت آغاز سال 1401

سید ابراهیم رئیسی در پیام‌نوروزی آغاز سال ۱۴۰۱ ، گفت : بیکاری منشاء همه مصیبت‌های اقتصادی و اجتماعی است و حمایت از تولید در صدر برنامه‌های دولت خواهد بود.؛

به گزارش روژآوا ؛ سید ابراهیم رئیسی در نخستین پیام نوروزی خود به ملت ایران در مسجد جامع خرمشهر با بیان اینکه ملت ایران بدون تردید امسال نتیجه استقامت و ایستادگی خود را خواهند دید، گفت: اولین پیام نوروزی اینجانب به‌عنوان خادم جمهور، پیام کار و تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه برای ساختن ایرانی قوی و پیشرفته است. هیچ ملتی بدون کار متراکم و استفاده از حداکثر منابع انسانی و طبیعی به جایی نرسیده و سال جدید و قرن جدید برای همه ما باید آغاز دور جدیدی از کار مولّد، مفید، ثمربخش و پیشرفت‌آفرین باشد.

متن کامل نخستین پیام نوروزی رئیس جمهور به شرح زیر است؛
یا مقلب القلوب و الأبصار
یا مدبّر اللّیل و النّهار
یا محوّل الحول و الأحوال
حوّل حالنا الی احسن الحال
بسم‌الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب‌العالمین و صلی‌الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین
فرارسیدن نوروز نشاط ‌آفرین، دوباره جان یافتن طبیعت و زمین، حلول سال ۱۴۰۱ هجری شمسی را به شما ملت عزیز و سرافراز ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

تقارن عید سعید نیمه شعبان ولادت با سعادت حضرت ولی عصر (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) با طلیعه‌ی سال نو را به فال نیک می‌گیرم. از خداوند متعال فرج حضرت ولی عصر (عج) را خواستارم.
نوروز، نماد و تبلور تمدنی ارزش‌گراست. تمدنی فرهنگ ساز و معنویتگرا که نقطه اوج فرهنگ بر آمده از خدا پرستی، خانواده دوستی و صلح گستری است.
نوروز امسال لحظه تحویل قرن است. در نگاه کلی قرن چهاردهم قرن انقلاب اسلامی ملت عزیز ایران بود و این ملت در تاریخ درخشان باقی خواهد ماند. انشاالله قرن آینده، قرن ظهور و اعتلای تمدن ایرانی‌-‌اسلامی برآمده از انقلاب شکوهمند اسلامی باشد.
قرنی که مردم مسلمان ایران به رهبری امام خمینی رحمت‌الله‌علیه، خود را از زیر سلطه استکبار و استبداد دست‌نشانده رها کرد و استقلال و آزادی را با استقرار مردم سالاری دینی، در قالب نظام مقدس جمهوری اسلامی نهادینه کرد.
ملت عزیز و قهرمان ایران، «اینجا» نماد ایستادگی شماست؛ مسجد جامع خرمشهر.
در ۸ سال جنگ تحمیلی، شرق و غرب عالم در یک جبهه‌ی واحد، در برابر استقلال خواهی ایران صف کشیده بودند، اما امروز برای تعامل با ایران با یکدیگر رقابت می‌کنند. این عظمت ملت بزرگ ایران است.
ملت ایران از گردنه‌های سخت و پیچ تاریخی، با سرافرازی و حفظ استقلال عبور کرد. البته همچنان از کید دشمن غافل نیست.
قرن پانزدهم، قرن نقش‌آفرینی فعال ملت ایران و یا به عبارت روشن‌تر قرن ایران اسلامی است.
همه اقوام ایرانی، اعم از فارس، لر، کرد، آذری، بلوچ، عرب و ترکمن، همه در خدمت به این آرمان ملی حرکت می کنند. همه ما یک خانواده هستیم، با سرنوشت مشترک، خانواده ایرانی.
دولت در هفت ماهی که از آغاز به کارش می‌گذرد، نشان داد مصمم است به آنچه می‌گوید عمل کند.
گفتیم که کرونا را به توفیق الهی و کمک مردم، مهار می‌کنیم، الحمدلله انجام شد. گفتیم که کشور و اقتصاد را معطل برجام نمی‌کنیم، همه دیدند که در عین انجام مذاکره و به کارگیری ابزارهای سیاسی و حقوقی برای رفع جنایت تحریم، اما تمرکز خود را بر خنثی‌سازی تحریم‌ها قرار دادیم. همه دیدند که از همان ماه‌های اول چگونه ظرفیت‌های معطل‌مانده را به لطف خداوند متعال و مردم فعال کردیم. خوشبختانه نشانه‌های رشد و ثبات اقتصادی و افزایش چشمگیر ارزش تجارت خارجی و صادرات غیرنفتی در این مدت پدیدار شده است. تجارت با همسایگان را به نفع مردم افزایش دادیم. گفتیم که هدف گذاری اصلی دولت مهار تورم و اعمال سیاستهای تورم‌زدا است. به توفیق الهی این حرکت آغاز شد و امروز شیب تورم در سه ماهه آخر سال کاهنده شد. آمارها گواه بر این مدعاست.
گفتیم که چرخ تولید را با قوت به حرکت در می‌آوریم. آمارهای رسمی که هنوز تا پایان ۳ ماهه سوم است، نشان می‌دهد رشد اقتصادی به بالای ۵ درصد رسیده است.
گفتیم از همه ظرفیتهای کشور برای سرعت دادن به پیشرفت و آبادانی کشور استفاده می‌کنیم. همه شاهد بودند که چگونه برای هموارتر کردن مسیر خدمتگزاری دستگاهها و نهادهای عمومی و انقلابی راه باز شد و همه در کنار هم به خدمت رفتیم. امروز همه نهادهای انقلاب اسلامی با دولت در کنار یکدیگر قرار دارند و همه در کنار مردم قرار دارند.
بر خلاف مقاطعی که دائماً مسئولان از تریبونها علیه یکدیگر بدگویی می‌کردند و مردم را نگران می‌کردند، با همکاری و هماهنگی قوا و همه نهادها، تلاش شد اختلاف نظرها به داخل جلسات کارشناسی منتقل شود و تریبونهای رسمی را به محل تزریق روحیه امید و همگرایی برای حل مشکلات کشور تبدیل کردیم.
گفتیم که منافع و امنیت مردم را با هیچ چیز معامله نمی‌کنیم. همه دیدند که افزایش توان دفاعی و موشکی و فضایی کشور را در اولویت قرار دادیم، چون امنیت کشور در اولویت است.
امیدواریم که دولت ما دولت صادق‌الوعدی باشد. به وعده‌های داده شده در زمان خودش عمل شود.
دولت شما مردم با دیپلماسی فعال، تعادل را به سیاست خارجی بازگردانده است. بزرگترین دستاورد کشور در این سال‌ها شکست مفتضحانه سیاست فشار حداکثری آمریکایی‌ها بوده که با مقاومت ملت ایران این شکست میسر شد.
عزیزان و مردم بزرگوار ایران
اداره کشور را از مسیر درستی شروع کردیم. سرنوشت ملت را در دستان بیگانگان جستجو نکردیم. دوگانه‌سازی و فاصله‌گذاری که تضعیف کننده قدرت ملت است کنار گذاشتیم. نشان دادیم که قدرت میدان به نفع قدرت دیپلماسی است. دیپلماسی می‌تواند در خدمت سلامت باشد. روابط خارجی را در خدمت اقتصاد جامعه به کار گرفتیم و این همان معنای دولت تحول‌گرا و عدالت‌محور است.
ملت عزیز ایران
من از رنج‌های شما به صورت مستقیم با خبر هستم و در سفرهای استانی و در ملاقات‌های عمومی با مردم آن را لمس می‌کنم.
در ۷ ماه از کار دولت تلاش‌های زیادی برای بهبود وضعیت معیشت مردم و کنترل تورم انجام شد و همچنین توجه خاص به اقشار ضعیف داشتهایم و ان‌شاالله پس از این نیز خواهیم داشت.
در طول مدت شروع به کار دولت، بسیاری از کارگاه‌های تعطیل و نیمه تعطیل به مدار تولید بازگشتند.
در سال جاری ان‌شاالله مسئله اشتغال مسئله اول ماست. بیکاری منشا همه مصیبت‌های اقتصادی و اجتماعی است و حمایت از تولید در صدر برنامه‌های دولت خواهد بود.
برنامه‌های زیادی در این مدت در راه اندازی پروژه‌های کلان ملی و طرح‌های منطقه‌ای پیگیری شده است.
در حوزه تولید مسکن، مهار تورم و ایجاد اشتغال، اقداماتی انجام شد که به زودی نتایج آن در کشور مشاهده خواهد شد.
به حول و قوه الهی و بدون تردید امسال ملت ایران نتیجه استقامت و ایستادگی خود را خواهند دید. کما اینکه در گذشته نیز نتایج استقامت و مقاومت آنها روشن شده است.
امیدوارم سال جدید، سال پایان یافتن کرونا در سراسر جهان و خاتمه جنگ و آوارگی در همه کشورهای جهان باشد.
اولین پیام نوروزی اینجانب به‌عنوان خادم جمهور، از این منطقه، از سرزمین عزیزتر از جان ایران، در واقع پیام کار و تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه برای ساختن ایرانی قوی و پیشرفته است. هیچ ملتی و هیچ کشوری بدون کار متراکم و استفاده از حداکثر منابع انسانی و طبیعی به جایی نرسیده است. سال جدید و قرن جدید برای همه ما باید آغاز دور جدیدی از کار مولّد، مفید، ثمربخش و پیشرفت‌آفرین باشد.
یاد همه‌ی مجاهدان، شهیدان و ایثارگرانی را که برای سربلندی اسلام و ایران عزیز در قرن گذشته کوشیدند و در رأس آنان امام بزرگوارمان که بی‌شک خورشید تابناک قرن ۱۴ است، گرامی می‌دارم.
بار دیگر، نوروز و شروع سال جدید را به شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم و برای همه شما در سال جدید آرزوی موفقیت سلامت، خوشبختی و پیروزی دارم

ثبت شده در سایت پایگاه خبری روژآوا طی شماره 1838 توسط rozhava و در روز یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۹:۳۱
© Copyright 2022 http://rozhava.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر